Önyüklemeyi Sonlandır
  0 (312) 419 42 43

M.ALİ ATİKER: ÇOK ÇALIŞMADAN BAŞARILI OLMAK MÜMKÜN DEĞİL.

KONEV’in geleneksel aylık söyleşilerinin aralık ayı konuğu, Konya’nın ünlü sanayici ve işadamı M.Ali Atiker idi.

Yoğun bir ilgi ve katılımın olduğu söyleşiden önce, bursiyerlerimizden Ankara Hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi İsmail Candemir, ATİKER HOLDİNG ve M.ALİ ATİKER hakkında yaptığı çalışmayı sundu.

Bu sunumdan sonra söz alan Atiker, kunduracı bir babanın ilkokul mezunu üç çocuğundan birisi olduğunu belirterek, şu anda bulunduğu yere gelmek için çok çalıştığını ve bilerek hiç kimsenin hakkını yemediğini söyledi. Bugüne kadar hiçbir çalışanıyla kötü ayrılmadığını ve herkesin hakkını hukukunu korumaya çalıştığını özellikle belirtti.

Başarının sırrı, Çinliler gibi çalışmak, Almanlar gibi kaliteli mal üretmek ve Müslüman gibi yaşamaktır diyen Atiker, gençlerin mutlaka İngilizce ve Çinceyi öğrenmeleri gerektiğini de vurguladı. Böyle yaparsak ne boş kalırız, ne de aç kalırız dedi.

Önümüzdeki beş yıl içinde dünyada önemli gelişmeler olacağını vurgulayan Atiker, hem kişi, hem kurumlar  hem de ülke olarak çok çalışmak ve geleceğe iyi hazırlanmak zorunda olduğumuzu belirtti.

Çıraklığını yapmadığınız ve çok iyi bilmediğiniz bir işi kontrol etme imkanınız da yoktur. Gençlerimizin çoğunluğu masa başı iş isteğini özellikle vurgulayan Atiker oysa ki ülkenin sahada çalışacak ve işi bizzat gerçekleştirecek elemanlara ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Türkiye’de iki şeyin önüne geçilmesi gerektiğini belirten ATİKER, ilki telefon alışkanlığının bırakılması. İkincisi ise zamanı boşa geçirmekten vazgeçmek.  Bunlara dikkat etmeliyiz. Bu zamanı kütüphanelerde geçirmekle değerlendirmeye dikkat çekti. Kendini iyi yetiştirmenin yolu, bu yaşların kıymetini bilmekten geçiyor; çünkü insanın öğrenme yaşı otuza kadar. Ondan sonra unutma başlıyor diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Konev başkanı Vali Hakkı Teke tarafından plaket ve teşekkür belgesi verilerek söyleşi sona erdi.

Bursiyerlerimizden Duygu KAPLAN ”Konya’da Milli Mücadele “ ve Esra AKDAN “Radyo ve Radyoculuk” adlı sunumları başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler.                                           

ESRA AKDAN/GENÇ KONEV

NOT: TOPLANTI İLE İLGİLİ DİĞER RESİMLER FOTOGRAF GALERİMİZDE GÖRÜLEBİLİR.

ATİKER ŞİRKETLER GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET ALİ ATİKER KİMDİR.?

Mehmet Ali ATİKER, 1946 yılında Konya’nın Karatay ilçesinde doğdu. Çok genç yaşlarda iş hayatına atılan Mehmet Ali ATİKER, baba mesleği olan kunduracılıkta 2 yıl çalıştıktan sonra tornacı çırağı olarak iş hayatına başladı. Beş sene çıraklık/kalfalık yaptıktan sonra 1971’de Kars’ta vatani görevini tamamlayarak Konya-Karaman Caddesinde bulunan evinin 30m2 olan bölümünde soğuk demircilik mesleğiyle iş hayatına devam etmiştir.

1974 yılında sac sondaj boru imalatına başlamış. Karaman Caddesindeki sac imalatına yeri yeterli gelmeyince 1983 yılında Meram Sanayi Karacan Sokakta 1500m2 alana taşınmıştır. İş hayatında teknolojik yeniliklerle günün şartlarına uyum sağlamanın gereğine inanan Mehmet Ali ATİKER, 1990 yılında bir aile şirketi olan ATİKER METAL A.Ş. adını alarak ticari hayatına devam etmiştir. O güne değin sac boru üreten ATİKER A.Ş. PVC’den üretilen plastik sondaj boru sektörüne de adım atmıştır. PİMAŞ PVC Boru Fabrikasında fason üretim yaptıran Mehmet Ali ATİKER, bu ürünün Türkiye dağıtımını 6 yıl yaparak kendi üretim tesislerini kurmuştur.

ATİKER METAL A.Ş ismi ile Mehmet Ali ATİKER, ticari faaliyetleri devam ederken değişen ve gelişen ticari hayatta atılımlar yapmaya devam ederek 1998 yılında çevre dostu LPG&CNG sistemleri ve LPG Otogaz tanklarını üretmeye devam ederken;

2011 yılında ATİKER AYAKKABI markası ile erkek ve bayan ayakkabı üretimine İtalyan son model teknolojisi  makinelerle  155 çalışanı ile hizmet vermektedir. 

ATİKON TEKSTİL markası ile Tekstil üretimine başlamıştır Bu sektörlerde Yurtiçi ve yurtdışı pazarına hizmet vermektedir.

Temiz ve güçlü bir ticaret mazisine sahip olan Mehmet Ali ATİKER, yılların üretim tecrübesi ile sürekli yeniliği ve güçlenmeyi hedeflemektedir. 42 000 m2’lik kapalı ve açık alan üretim tesisleri ve 800’ü aşan çalışanı ile teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip eden Mehmet Ali ATİKER sadece şirketleşme ve makine parkı artırmayla kalmayıp entegre tesisleşme ve markalaşmayı da ön plana taşımaktadır.

SAYIN MEHMET ALİ ATİKER AYNI ZAMANDA KONEV’İN KURUCULAR KURULU ÜYESİDİR.

                                                                                                             İsmail CANDEMİR/GENÇ KONEV 

İzmir 2 Caddesi No.44/8 Kızılay Çankaya / ANKARA

Çalışma Saatleri
 • Pzt - Cuma :
  10.00 - 16.00
 • Cmt :
  11.00 - 17.00
 • Pazar :
  Kapalı
 • Resmi Tatiller :
  Kapalı
Üyemiz Olun
Bizi Arayın
0 (312) 419 42 43
Bize Sosyal Medyadan ulaşın