Önyüklemeyi Sonlandır
  0 (312) 419 42 43

AZİMLE ŞEVKLE  2018-19 ÖĞRETİM YILINA BAŞLADIK

 

KONEV ailesi olarak 2018-2019 öğretim yılı bursiyer tanışma toplantısı, vakfın genel merkezinde 13 Ekim cumartesi saat 14:00’de Konev ve Genç Konev yöneticileri, konuklarımız ve bursiyerlerimizin yoğun katılımları ile gerçekleşti.

Konev Genel başkanı  Vali Hakkı TEKE, toplantının amacının hem yeni öğrencilerimizle tanışmak hem de KONEV’i ve KONEV MİSYONU’nu anlatarak aramızdaki birlik ve dayanışmayı pekiştirerek, El birliği Gönül birliği içinde neler yapabileceğimizi tespit etmek olduğunu belirtti.

Bursiyerleri belirleme yöntemi hakkında bilgi veren TEKE, kendisinin ve çalışma arkadaşlarının azami dikkat ve hassasiyetle, adalet ve  hakkaniyete riayet etmeye çalıştıklarını özellikle vurguladı. Burs yönetmeliği ve uygulamalar hakkında geniş bilgi veren Hakkı TEKE, temel amaçlarının insanlara yararlı olmak ve Allah rızası için çalışmak olduğunu söyledi.

Konev’in on yıldır devam eden burs çalışmalarının temel hedefinin ülkemize, devletimize, milletimize, faydalı ve sağlıklı insan yetiştirme çalışmalarına imkanları ölçüsünde katkıda bulunmak olduğunu bir kez daha belirten TEKE, hayırsever hemşerilerimizin gösterdikleri ilgi ve yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

KONEV’in her geçen gün büyüdüğünü ve güçlendiğini yineleyen TEKE, bunun KONYA’nın ve Konyalıların büyümesi, güçlenmesi anlamına geldiğini ifade ederek,“KONEV ANKARA’DA KONYALILARIN TEK ADRESİDİR.“  dedi.

TEKE, Vakıf da  her ay yapılacak olan toplantılarda bursiyerlerin bilgi sahibi olmalarını öngören tezlere de değindi. Bursiyerlerin KONEV’in internet sitesinde bulunan tez rehberi aracılığıyla hazırlayacakları tezlerle toplantılarda bilgi paylaşımı sağlanacak. TEKE, aynı zamanda tezlerin internet sitesine döküman olarak yüklenip erişime açılacağının da altını çizdi.

TEKE, uzmanlığın ayrıntıda gizli olduğunu özellikle hatırlatarak hepimizin ama özellikle gençlerimizin daha çok çalışmak, daha donanımlı olmak ve daha çok üretmek zorunda olduklarını özellikle vurguladı.

Genç Konev başkanı M. Sertaç Saçlı, başkan yardımcıları  Rabia Akçura ve Ebubekir Ergin birer selamlama konuşması yaptılar.

GENÇ KONEV başkan yardımcımız Ebubekir ERGİN, sorumlu olduğu eğitim projelerini kordine edeceğini belirtti. İlk katkının ’’Robotik Kodlama’’ olacağının müjdesini verdi.

GENÇ KONEV başkan yardımcısı ve mezunlarımızdan Rabia Akcura KONEV’i ve KONEV’LİLERİ tanıtan bir sunum yaptı.

Bursiyerlerimizden Sümeyra Tunç’un tez sunumuyla toplantı sona erdi.


 

İzmir 2 Caddesi No.44/8 Kızılay Çankaya / ANKARA

Çalışma Saatleri
 • Pzt - Cuma :
  10.00 - 16.00
 • Cmt :
  11.00 - 17.00
 • Pazar :
  Kapalı
 • Resmi Tatiller :
  Kapalı
Üyemiz Olun
Bizi Arayın
0 (312) 419 42 43
Bize Sosyal Medyadan ulaşın