Önyüklemeyi Sonlandır
  0 (312) 419 42 43

KONEV EKİM AYI  TOPLANTISI YAPILDI

 

KONEV’ in her ayın ilk cumartesi günü bursiyerlerimiz ve misafirlerimizin katılımıylarıyla gerçekleştirdiği toplantı 20 Ekim cumartesi günü vakfın merkez binasında saat 14:00’ de yapıldı. Bu ay ki toplantımızın özel misafiri Gazi Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Öğretim Üyesi Dr. Serkan YORGANCILAR oldu.

YORGANCILAR,’ın ’’Gençlik ve Gelecek’’ konulu söyleşine geçmeden önce, bursiyerlerimizden Reyhan BÜYÜKÖZKAN, Prof. Dr. Serkan YORGANCILAR’a dair sunum yaptı. 

 

YORGANCILAR, konuşmasına Muhammed İkbal’in ’’Dört alandaki sarhoşluk bizi güzel ve kaliteli olma sürecimizden uzaklaştırıyor.’’ sözüyle başladı. Bu dört alanı; düşüncede sarhoşluk, eylemde sarhoşluk, fikirde sarhoşluk ve bilimde sarhoşluk olarak sıraladı. Sorunla savaşmak için düşüncede, eylemde, fikirde ve bilimde olan sarhoşluğumuza neyin sebep olduğunu doğru tespit etmemiz gerektiğini vurguladı.

 

Dört sarhoşlukla mücadele edebilir miyiz? YORGANCILAR, dört sarhoşlukla nasıl mücadele edebileceğini şöyle sıraladı. Birincisi; ne yaptığımızın ve nasıl yaptığımızın farkında olmazsak, her zaman daha çok tüketmek isteyeceğiz ama hep tüketici olarak. Yaptıklarımızın boşa gitmemesi için bilinçle ve bu bilinci inşa edecek bilgiyle donanmamız gerekiyor. İkincisi, gözümüz açık olacak ama bunu açık gözlülükle karıştırmayacağız. Üçüncüsü ise zihnimizde olan idealle ilgili hayallerimiz olmalı. YORGANCILAR, konuşmasını ’’Hayallerimizle varız’’ sözüyle tamamladı.

Son olarak YORGANCILAR, değerli hemşerileriyle buluşmanın verdiği mutluluğu paylaştı.

Toplantının sonunda Vakıf Başkanı Vali Hakkı Teke, katılımcılara ilgi ve alakaları için teşekkür etti. Ayrıca konuşmacımız ve hemşehrimiz olan Dr. Serkan YORGANCILAR’a bu güzel söyleşi için teşekkür etti ardından KONEV hatırası Konev tabağını ve teşekkür belgesini alkışlarla takdim etti.

ESRA AKDAN/GENÇ KONEV


 

İzmir 2 Caddesi No.44/8 Kızılay Çankaya / ANKARA

Çalışma Saatleri
 • Pzt - Cuma :
  10.00 - 16.00
 • Cmt :
  11.00 - 17.00
 • Pazar :
  Kapalı
 • Resmi Tatiller :
  Kapalı
Üyemiz Olun
Bizi Arayın
0 (312) 419 42 43
Bize Sosyal Medyadan ulaşın