Önyüklemeyi Sonlandır
  0 (312) 419 42 43

KONEV AİLESİ MART AYI TOPLANTISI YAPILDI

 

KONEV’in mart ayı toplantısı yoğun bir katılımla 02.03.2019 cumartesi günü vakfın merkez binasında gerçekleştirildi. Bu ay ki toplantımızın konuğu, hemşerimiz, milli bisikletci, sanayici ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol KÜÇÜKBAKIRCI oldu. KÜÇÜKBAKIRCI, “İnsan Hayatında Sporun Önemi ve Bisiklet Sporu” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

KÜÇÜKBAKIRCI, ilk olarak genç bursiyerle söyleşi imkanı bulduğu için mutluluğunu belirtirken, katılımcılara da teşekkür etti. Sporun tanımını hareketli bir yaşam biçimi olarak tarif eden KÜÇÜKBAKIRCI; faydalarını ise beden sağlığı, stres atma ve ruh sağlığı olarak sıraladı. İleri ki yaşlar da vücudun dinamizmini korumadır. Günlük kan akışınının hızını temin etmektir. Özetle sporu bir mücadele biçimi diye tanımladı. En zor spor branşının bisiklet olduğunun altını çizen KÜÇÜKBAKIRCI; ek olarak, yüz kilometrede dört buçuk kilo verebiliyorsunuz. Zorluk derecesi bakımından ikinci branş kano, üçüncüsü kırk iki kilometre maraton, sonra basketbol diye devam ediyor. Bisiklet, başlangıcından sonuna kadar mücadelenin bitmediği branş; maalesef ki yüz elli kişi başladığınız yarışta kimse ikinci olmak istemiyor.  Dolayısıyle yarışı katılanların tamamı ile yarışın sonuna kadar yarışmak zorundasınız.

Spor da yakalanan başarı ülkemizin tanıtımında önemli rol oynar. KÜÇÜKBAKIRCI, bu seneye kadar kırk iki ilde faaliyet yapıldığını belirterek , Türkiye’nin tanıtımındaki bu başarı artarak devam ediyor dedi.

Toplantının sonunda Vakıf  Başkanı Vali Hakkı Teke, KONEV PLAKETİ ile teşekkür ve katılım belgesinini, alkışlarla takdim etti.

Toplantının ikinci bölümünde bursiyerlerimizden,

Sümeyra Tunç “Yakın İlişkiler”,

Aynur Neslihan Metin “Gandhi’nin Hayatı”,

Emre Göğebakan “Uzay ve Uzay Kullanımı”,

Salih ASLAN “Doğru Uyku Nasıl Olmalıdır?”

Tarık Yasin GÜLER “Türkiye’nin Su Meselesi”

Mehmet ÖZCAN “Girişimcilik Nedir? Nasıl Olunur.“………başlıklı tezlerini başarıyla sundular.

ESRA AKDAN/GENÇ KONEV


 

İzmir 2 Caddesi No.44/8 Kızılay Çankaya / ANKARA

Çalışma Saatleri
 • Pzt - Cuma :
  10.00 - 16.00
 • Cmt :
  11.00 - 17.00
 • Pazar :
  Kapalı
 • Resmi Tatiller :
  Kapalı
Üyemiz Olun
Bizi Arayın
0 (312) 419 42 43
Bize Sosyal Medyadan ulaşın